Для учнів



Вправи для очей при роботі за комп'ютером


Якщо посилатися на рекомендації фахівців з Техаського університету, то кожні 20 хвилин треба робити перерву і відривати погляд від монітора комп'ютера, фокусувати на 20 секунд свій погляд на предметах, які знаходяться на відстані 20 футів (близько 6 метрів) від екрану. При цьому необхідно моргати не менше 20 разів
Особливо ці рекомендації актуальні в приміщеннях, в яких працюють кондиціонери, які пересушують повітря, що сприяє неприємним відчуттям в очах.
А ось ще декілька корисних вправ для очей, які необхідно виконувати під час будь-якої роботи з навантаженням на очі :

1. Поводи очима вгору-вниз, вправо-вліво, не повертаючи голови. Повтори по 5 раз.
2. Обертай очима по кругу за годинниковою стрілкою, а потім проти годинникової стрілки. Повтори по 5 разів.
3. Дивися двома очима на кінчик носа упродовж 10 секунд.
4. Точно також дивися на перенісся впродовж 10 секунд.
5. За вікном вдалині вибери якийсь об'єкт. На відстані 20 см на рівні очей постав вказівний палець. Переводь очі з вибраного об'єкту на палець і назад.

Виконавши одну вправу, дай очам відпочити, прикривши їх долонями, і далі приступай до наступної.
Якщо ти носиш окуляри або лінзи, то слід їх зняти, перед виконанням цих вправ.
На думку медиків, ці нескладні вправи здатні не лише уберегти очі від втоми і сухості, але і усунути головний біль і біль в шиї. 

Ознаки втоми під час занять фізичними вправами



Ознаки
      Характер втоми
Найбільша фізіологічна
втома
        Значна втома
(гостра перевтома
І ступеня)
       Різка перевтома
      (гостра перевтома
ІІ ступеня)
Забарвлення
шкіри
Невелике почервоніння
Значне почервоніння
Різке почервоніння, побіління, синюшність
Пітливість
Незначна
Значна (вище пояса)
Велика (нижче пояса), виступ солей на шкірі
Дихання
Прискорене (22-26 за хв. на рівнині і 36 – під час підйому вгору)
Прискорене (38-45 за хв.), поверхневе
Значно прискорене (більше 50-60 за хв.), через рот, яке переходить у зітхання та неритмічні дихальні рухи
Характер
рухів
Бадьора ходьба
Невпевнені кроки, легке похи-тування під час ходьби
Різке похитування під час ходьби, поява некоординованих рухів
Самопочуття
Нормальний вигляд
Стомлений вигляд обличчя, сутулість, зниження інтересу до навколишнього середовища
Перевтомлений вираз обличчя, виражена сутулість, апатія, скарги на сильну слабкість і прискорене серцебиття, головний біль, нудота, блювання тощо
Міміка
Спокійна
Напружена
Викривлена
Увага
Чітке і точне виконання вказівок
Неточність у виконанні команд (зміна напряму, темпу руху), вправ на увагу
Сповільнене, неточне виконання команд

Пульс, уд/хв.
110-150
160-180
180-200 і більше







Увага! Грип!

У нинішньому епідемічному сезоні домінуючим типом вірусу є А/H1N1, так званий свинячий грип. На сьогодні інтенсивність епідемічного процесу тримається на низькому рівні, хоча, дійсно, захворюваність протягом цього сезону на 8% вище рівня аналогічного періоду минулого року, заявляють у Держсанепідслужбі.


Що н
ам відомо про вірус
Свинячий грип – це штам вірусу H1N1. Назву отримав під час епідемії грипу у 2009 р. через те, що саме цей штам найбільш генетично схожий з вірусом грипу у свиней. Про походження "свинячого грипу" точно невідомо, однак встановлено, що мутація вірусу сталася після зараження людиною свині, а передається цей вірус від людини до людини повітряно-крапельним шляхом. Вірус швидко мутує, тому щеплення від грипу тут безсилі. Летальний результат від зараження настає переважно в людей із захворюваннями серцево-судинної системи, легеневими захворюваннями й у тих, хто вчасно не звертається до лікаря. 
 
Симптоми свинячого грипу. Як розпізнати небезпечну хворобу 
Симптоми захворювання на свинячий грип спочатку майже не відрізняються від тих, які проявляються при ГРВІ та звичайному грипі. Перші симптоми – головний біль, біль у горлі, ломота в тілі, слабкість. Пізніше проявляються діарея, біль у животі. Потім різко підвищується температура - до 40 градусів, з'являються сильні болі в м'язах, головні болі, нудота, нежить, кашель, а також такі нехарактерні для звичайного грипу симптоми, як блювота, крововилив у внутрішні органи, запалення очей, плутаність свідомості. Інкубаційний період може бути від 2 до 4 днів, період поширення вірусу в організмі – до 14 днів.

Лікування свинячого грипу
Свинячий грип зазвичай лікується легко і без проблем за тиждень вдома, але за умови, що інфікований відразу ж, при перших симптомах звернувся до лікаря, а не займався самолікуванням. Лікарі призначають препарати, які діють тільки протягом перших 48 годин, саме тому так важливо викликати лікаря або звернутися до лікарні, а не піти до крамниці по цибулю та часник. Також, за порадами лікарів, не варто зловживати жарознижувальними препаратами й аспірином. Водночас для того, щоб полегшити стан під час перебігу хвороби, потрібно приймати препарати, які сприяють відхаркуванню та відходженню мокротиння. Якщо через кілька днів такого лікування не настало поліпшення стану хворого, необхідно повторно звернутися до лікаря. Свинячий грип в жодному разі не можна переносити на ногах, це загрожує серйозними ускладненнями, аж до летального результату. До того ж хвора на грип людина є небезпечною для оточуючих.

Профілактика. Як уникнути зараження свинячим грипом
Профілактика захворювання на свинячий грип мало чим відрізняється від профілактики інших вірусних захворювань. Але елементарні речі, як відомо, рятують життя. Насамперед потрібно уникати контакту з інфікованими і якомога менше бувати у місцях масового скупчення людей. На вулицю виходити в захисній масці та використовувати спеціальні мазі, щоб убезпечити слизову. Крім того, необхідно стежити за гігієною, мити руки якомога частіше, провітрювати приміщення, уникати переохолодження. І, звичайно ж, при перших симптомах захворювання слід негайно звернутися до лікаря.

Немає коментарів:

Дописати коментар